Letiště Vídeň – Schwechat

letiste viden

Letiště Vídeň je situováno přibližně 18km východně od centra rakouské metropole, 63km z Bratislavy a 341km z Prahy. Od svého otevření v roce 1954 se areál letiště několikanásobně zvětšil a prošel mnoha modernizacemi. Po dokončení čtvrtého terminálu SKYLINK v roce 2012 je letiště Vídeň připraveno na přistání nejmodernějších dravců oblak včetně největšího dopravního letadla Airbus A380. V areálu letiště se nachází komplex hotelů, restaurací, office park a síť parkovišť pro osobní automobily. Svou základnu zde mají národní aerolinie Austrian Airlines.

Doprava na letiště Vídeň – Schwechat autem

Nejkratší trasu na letiště mají obyvatelé jižní Moravy. Z Brna se dá cesta na vídeňské letiště zvládnout za necelé dvě hodiny. Vybírat lze ze dvou tras, přičemž rozcestníkem je 194. – 196. kilometr dálnic D1 v Brně. Z vlastní zkušenosti doporučujeme cestu po dálnici D2 přes Bratislavu s pokračováním na D4 a posléze rakouskou dálnici A4. Poté se již stačí řídit ukazateli a odbočit na sjezdu “Flughafen” (mapa trasy Brno – Bratislava-letiště Vídeň zde). Nutno podotknout, že po dokončení dálnice A5 z Vídně na hraniční přechod Mikulov bude výhodnější volit cestu z Brna přímo na Vídeň po silnici R52.

Doprava na letiště autobusem a vlakem

Spojení s vídeňským letištěm nabízí více soukromých dopravců. Pravidelná linka společnosti Student Agency či Eurolines s nástupem v Brně končí přímo na zástavce u terminálu letiště. Vlakem se lze dopravit pouze do Vídně. Nejčastěji spoje vedou přes Břeclav do stanice Wien Meidling. Spoj mezi vlakovou zástavkou a letištěm zajišťuje autobusový speciál Vienna Airport Lines provozovaná společností Postbus. Odkaz na jízdní řád mezi vlakovou zastávkou a letištěm naleznete pod tímto odkazem.

Parkování na letišti 

Zaparkovat své vozidlo můžete přímo v letištním areálu, který nabízí více než 23 tisíc parkovacích míst. Kalkulátor parkovacích poplatků naleznete zde. Parkování zdarma je samozřejmostí při zakoupení zájezdu na portálu Dovolena.cz. Pro sólo cestovatele doporučujeme parkování v přilehlé obci Fischamend, která je vzdálena 5km od letiště. Ověřené je parkování zdarma na vlakovém nádraží Fischamend, ze kterého vás za několik minut přepraví na letiště vlak S7 (jízdní řád naleznete zde). Cena jízdenka je v porovnání s cenou parkování na letišti zanedbatelná, jedna cesta vyjde přibližně 2€. Jízdenku lze zakoupit v nádražním automatu, který krom hotovosti akceptuje také platební karty.

Oficiální stránky letiště: http://www.viennaairport.com

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter