Letiště Václava Havla Praha

letiste_vaclava_havla_praha

Letiště Praha patří společně s letištěm ve Vídni k nejvýznamnějším dopravním uzlům střední a východní Evropy. Každý rok letiště odbaví téměř 11 milionů cestujících, přičemž nejvytíženější jsou linky Praha – Paříž, Praha -Moskva a Praha – Frankfurt. Od října 2012 nese letiště Praha oficiální název “Letiště Václava Havla” na počest prvního prezidenta České republiky. Letiště Praha odbavuje lety téměř padesátky leteckých společností. Největším přepravcem jsou České aerolinie. Pohodlí cestujících zajišťují dva terminály, síť restaurací a rychlého občerstvení, wifi připojení k internetu zdarma a salónek v Terminálu 1, kam mají držitelé vybraných kreditních karet Mastercard vstup zdarma.

Doprava do centra Prahy

Před terminálem 1 je umístěna autobusová zastávka městské hromadné dopravy. Dopravu k stanici metra “Dejvická” zajišťuje linka 119, cesta trvá přibližně 25minut. Další autobusy jezdí v pravidelných intervalech ze stanic metra “Zličín” (linka 100 – 20minut) a “Nové Butovice” (linka 179 – 45minut). Vyhledat spojení můžete prostřednictvím portálu DPP. Doprava z hlavního vlakového nádraží na letiště je zajištěna autobusy Airport Express. Bližší informace o autobusové lince Airport Express naleznete zde.

Parkování na letišti 

Cestu na letiště autem usnadnilo otevření části pražského okruhu. Zejména cestující z východních Čech a Moravy se tak vyhnou husté dopravě v centru Prahy.  Areál letiště řidičům nabízí parkovací plochy pro krátkodobé i dlouhodobé stání. Informace s aktuálním ceníkem parkování přímo na letišti naleznete zde. Levnější alternativou je parkování v okolí letiště. Na internetu lze nalézt desítky soukromých parkovacích ploch. My jsme vybrali tři odzkoušená bezpečná parkoviště:

Goparking.cz – Parkoviště střežené kamerovým systémem se nachází 3min jízdy od letiště Praha. Doprava na/z letiště je zahrnuta v ceně parkování. Pro maximální komfort provozovatel parkoviště nabízí mytí vozidla či zacelení drobných škrábanců na laku.  Týdenní sazba za parkování je 900 Kč.

Parkoviště-u-letiště.cz - V těsné blízkosti letiště je také parkoviště na ulici Rakovnická. Oplocené a zabezpečené stání s týdenní sazbou 600 Kč patří k nejlevnějším. Transfer na letiště a zpět bez poplatku je samozřejmostí.

Letiště-Parking.cz - Pouhé 3minuty od letiště Praha je situováno parkoviště “Fajn Parking”. Krom nonstop služby 24/7 parkoviště nabízí odvoz na letiště a zpět zdarma. Cena týdenního pronájmu parkovacího místa je pouhých 580 Kč.

Oficiální stránky letiště: http://www.prg.aero

Levné ubytování v Praze:

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter