Letiště Ostrava – Leoš Janáček

letiste_ostrava

Letiště Leoše Janáčka  je vstupní branou do Moravskoslezského regionu. Původně vojenské letiště zahájilo civilní provoz v roce 1959. V roce 2006 byla dokončena výstavba nové odletové haly s roční kapacitou 1 milionu cestujících. V témže roce bylo letiště Ostrava Mošnov přejmenováno na Letiště Leoše Janáčka po známém hudebním skladateli, rodákovi z nedaleké obce Hukvaldy. Od roku 2001 jsou na letišti pravidelně pořádány “Dny NATO” –  veřejností oblíbená prezentace armádní letecké, policejní i záchranářské techniky.

Třetí největší mezinárodní letiště v České republice ročně odbaví téměř 300 tisíc cestujících. Letecké linky z Ostravy jsou pravidelné i sezónní. V letních měsících letiště Ostrava využívá řada cestovních kanceláří pro charterové lety do Řecka, Egypta a dalších oblíbených turistických destinací.  Od června 2013 na letiště Ostrava létá Ryanair. Irský nízkonákladový dopravce zajišťuje provoz na lince Ostrava-Londýn.

Doprava na letiště

Letiště Ostrava je situováno v katastru obce Mošnov, asi 20km od centra Ostravy. Cestující směrem z Olomouce opustí dálnici D1 na sjezdu č 311, dále budou pokračovat po silnici E462 a v Příboře odbočí na silnici č. 58 vedoucí na letiště. V letní sezóně je doprava z Ostravy na letiště obsluhována autobusovými linkami č. 910333 a 910379. Autobusové spojení na letiště z Ostravy nebo jiných měst v regionu lze naplánovat na dopravním portálu idos.cz . Pro svoz na letiště Ostrava lze také využít služby společnosti Airport Shuttle Ostrava. Do budoucna je mezi Ostravou a letištěm naplánována výstavba železničního koridoru se zástavkou přímo u letiště Leoše Janáčka.

Parkování a služby na letišti

Kapacita parkovacích míst na letišti je dostatečná. Čtyři parkovací plochy přímo před odbavovací halou pojmou až 200 automobilů. Parkoviště P1 je určeno pro krátkodobé stání. Pobyt do 15minut je na P1 zdarma. Pro dlouhodobé stání slouží parkoviště s označením P3. Svou pobočku má na letišti několik autopůjčoven. Před dovolenou se cestující mohou aklimatizovat v tropickém pavilonu nebo navštívit některý z obchodů Duty Free. Ubytování v areálu letiště není možné, hotely v Ostravě rezervujte zde.

Oficiální stránky letiště: http://www.airport-ostrava.cz/cz/

 

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter