Letiště Mnichov – Franz Josef Strauss

letiste_mnichov

Letiště Mnichov je po Frankfurtu druhým největším leteckým přístavem v Německu. Nachází se 220 km jihozápadně od českých hranic a skládá se ze dvou terminálů. Letiště Mnichov je oblíbeným výchozím bodem při cestách českých turistů za exotikou. Dominikánská republika, Kuba, Thajsko nebo Maledivy jsou s letištěm v Mnichově spojeny přímou linkou. Akční letenky last minute z Mnichova jsou pravidelně nabízeny také pro cestující preferující kratší cesty za sluncem. Levná dovolená v Řecku, Turecku nebo Egyptě je díky příznivým cenám zájezdů německých cestovních kanceláří stoupá na popularitě.

Cesta na letiště Mnichov autem

Z Prahy zabere cesta na letiště (http://www.munich-airport.de) zhruba 3 a 1/2 hodiny. Po přejezdu státní hranice pojedete po německé dálnici A9. Na dálniční křižovatce “Neufahrn” před Mnichovem budete pokračovat na dálnici A92 ve směru “Flughafen München”. Mapa celé trasy zde.

Cesta autobusem nebo vlakem

Pro ty, co se před dovolenou chtějí vyhnout stresu za volantem a ušetřit na parkovném doporučujeme přímou autobusovou linku Student Agency z Prahy. Žluté autobusy SA vás na letiště dovezou za 4 hodiny. Autobusová zastávka se nachází přímo před terminálem letiště. Komfortní autobusy SA můžete při cestě do Mnichova využít zdarma pokud si letní dovolenou zakoupíte přes portál Dovolena.cz.

Dálkové vlaky z české republiky staví na hlavním nádraží v Mnichově (Hauptbahnhof). Cestu na letiště zajišťuje přímá tramvajová linka  S8. Tramvaje linku obsluhují v pravidelných intervalech (cca 20minut)  a na letiště cestující přepraví za 40 minut. Alternativní možností pro cestu z vlakového nádraží je využití autobusového speciálu Lufthansa Airport Bus. Cesta z nádraží na letiště zabere přibližně 45 minut. Zpáteční jízdenka vyjde na 17€.

 Parkování na letišti

Přímo v areálu letiště se nachází několik parkovacích ploch a parkovacích domů. Aktuální informace a ceníky parkování na letišti najdete pod tímto odkazem. Před každým parkovištěm je zástavka hromadné dopravy. S platným parkovacím lístkem je doprava linkami S1 a S8 ze zástavky “Besucherpark” na letiště zdarma. Zaparkovat vozidlo zcela zdarma je možné v uličkách přilehlé obce Schwaig a odtud pak dojet k terminálu 2 letiště místním autobusem číslo 512. Autobus jezdí na letiště v intervalu 30 minut. Jízdní řád najdete zde.

Oficiální stránky letiště: http://www.munich-airport.de/

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter