Letiště Katowice Pyrzowice

letiste_katowice

Počátek letiště Katowice se datuje na počátek 40.let minulého století, kdy jej využívaly letecké síly německé armády Luftwaffe. Po skončení války letiště přešlo do správy polské armády. První civilní let se uskutečnil v roce 1966. Současné letiště Katowice nabízí dva průchozí terminály A a B. Nový terminál B byl otevřen v roce 2007 a navýšil roční přepravní kapacitu letiště na necelé 4 miliony cestujících. Levné letenky z Katowic do více než 20 evropských destinací nabízí nízkonákladový dopravce Wizzair.

Doprava na letiště Katowice

Letiště je ideální výchozí destinací pro cestovatele ze severní Moravy a Slezska. Díky téměř kompletní dálnici A1, navazující na českou D1, se cestující z Ostravy dostanou na letiště za necelou hodinu a půl. Mapu trasy najdete zde. Dokončení posledního úseku polské dálnice A1 cestu zkrátí o další desítky minut. Cesta z Ostravy vlakem končí na hlavním nádraží v Katowicích. Autobus společnosti PKM Katowice odjíždí z vlakové stanice každou hodinu (od 7:30 do 21:30), přičemž cesta zabere necelou hodinu.

Parkování na letišti

Přímo před oběma terminály se nachází rozsáhlé parkovací plochy pro osobní automobily. Po vyzvednutí slevové karty “Fly Silesia” v informačním kiosku letiště Katovice získají cestující z České republiky slevu 90% z ceníkové sazby na parkovací stání v prostoru P1. Pro aplikování slevy stačí kartu “Fly Silesia” předložit u pokladny při odjezdu z letiště. Parkování na letišti je tak v podstatě téměř zdarma.

Oficiální stránky letiště: http://www.katowice-airport.com/cs

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter