Letiště Bergamo Orio Al Serio

letiste milan bergamo

Letiště Milán – Bergamo je jedním z centrálních přestupních uzlů low-cost přepravců a jejich pasažérů. Letiště Bergamo má pouze jeden terminál, který je rozdělen na přílety a odlety. Na dráhy letiště v Bergamu dosedají také letadla společností Ryanair a Wizzair mířící z Brna, Bratislavy a Prahy. Bergamo je výchozím bodem pro cesty do celé Evropy, letadla se z podhůří Dolomit dostanou během několika hodin do Skandinávie, Maroka nebo na Kanárské ostrovy.

Doprava do Milána

Transfer z letiště Bergamo do centra Milána je zajištěn autobusy společnosti Terravision. Autobusy odjíždějí v pravidelných intervalech 20-30minut a trasu 45km urazí zhruba za hodinu. Cena zpáteční jízdenky je při zakoupení online za 9€. 

Návštěva Bergama a okolí 

Několik hodin na přestup nemusí v Bergamu znamenat dlouhé chvíle na letištních sedačkách. Návštěva Starého města rozhodně stojí za návštěvu. Doporučujeme zakoupit si celodenní autobusovou jízdenku společnosti ATB v informačním centru umístěného v příletové hale. Jízdenka stojí 5€ je platná také na obě panoramatické lanové dráhy ve Starém městě – Cittá Alta. Procházka historickým centrem s obrázkovými výhledy na Dolomity povzbudí před dalším pokračováním cesty.

Celodenní výlet můžete podniknout k malebnému jezeru Como. Pro fanoušky nákupů a kvalitní italské módy je v pěší dostupnosti od letiště nákupní centrum Oriocenter.

Oficiální stránky letištěhttp://www.orioaeroporto.it

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter