Kreditní karta,nákupy v USA bez problémů

nakupy usa - placeni

Ne nadarmo se říká, že je USA kousek před námi. Co se plateb týče, rozhodně tomu tak je. Hotovostní platby jsou v zámoří výjimkou, a budete-li chtít platit bankovkou s vyšší hodnotou, můžete se dokonce setkat s tím, že bude prodejcem odmítnuta.

Debetní a kreditní karta nejsou to stejné

Kreditní karta nakupy v usa bez problemů

Zdroj: skydivecollegeville.com

V USA na nás však při platbách za zboží a služby číhá ještě více nástrah a jednou z těch hlavních jsou kreditní karty. U nás se totiž toto označení mylně používá pro karty debetní, což je při pobytu v Americe poněkud problém. Tento typ karet tam existuje pochopitelně také, ale mohli byste s nimi mít potíže, jelikož některé platební terminály je odmítají přijmout. Ještě před odletem si tedy nechejte od své banky vydat embosovanou platební kartu, která na sobě má reliéfně vytlačené údaje. Vyhnete se tak případným potížím, které by vám obyčejná debetní karta mohla přinést.


Je libo české koruny? V USA žádný problém, ale…

Na platebních terminálech můžete někdy dostat nabídku na platbu kartou v českých korunách. Ačkoliv vás tato možnost jistě bude velmi lákat, dobře ji zvažte, jelikož při jejím využití vám bude navíc naúčtován poplatek za konverzi. To však není jen záležitostí USA, ale i několika evropských států. S nabídkou českých korun se můžete setkat i u bankomatu, kde je však poplatek pochopitelně účtován také.

Pozor na skryté daně

Další z věcí, na které byste si při nákupu v USA měli dát pozor, jsou skryté daně. Konkrétně máme teď na mysli DPH, která se k ceně uvedené na cenovkách připočítává až při samotném placení. Výše této daně je většinou v rozmezí 5 – 10 % z uvedené ceny, což není zrovna zanedbatelná částka, počítáte-li na svých cestách každý dolar. Bez daně je možné v Americe nakupovat například ve státech Oregon a New Hampshire.

V USA budete k platbám potřebovat kreditní kartu

Než vyrazíte do zámoří za vidinou úžasných nákupů, které tam absolvujete, dobře se informujte, jaké jsou tamní platební podmínky, ať si včas stihnete zařídit vše potřebné.

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter