Průvodce: Jak koupit letenky Ryanair

sleva na letenky Ryanair

Koupě letenky Ryanair zaměstná i zkušeného cestovatele. Cesta za dobrodružstvím začíná již při samotné rezervaci letenek. Překonáním několika drobných nástrah v rezervačním systému irského dopravce však můžete ušetřit nemalé peníze. Proto věnujte několik minut čtení tohoto manuálu a reklamní pasti při nákupu letenek Ryanair nenechte sklapnout.

Hledání letenek

V našem ukázkovém příkladu chceme koupit dvě letenky na lince Ryanair Ostrava – Londýn. Po vstupu na úvodní stránku http://www.ryanair.com zadáme místa odkud (“From”) a kam (“To”) chceme letět. Přejdeme na výběr termínu, odsouhlasíme obchodní podmínky zatrhnutím políčka “I read & accept the terms of use of Ryanair´s website”. Řádek níže navolíme počet dospělých, popřípadě cestujících do 16 let nebo dětí mladších 2 let. Hotovo. Klikáme na tlačítko “Book Now”.

Letenky Ryanair Ostrava Londýn

Výběr odletu a příletu

Na další stránce na nás vyskočí podivný obrázek s textem. Ten je pro pokračování v rezervaci nutné bezchybně opsat do políčka pod obrázkem. Jedna chyba v přepisu je systémem tolerována. Špatně čitelný text se přepisovat nesnažte, raději klikněte na ikonku pro obnovení obrázku. Máme přepsáno? Pokračujeme, klikáme na “Continue”. 

V našem příkladě chceme rezervovat letenky v termínu 25.6. – 27.6.2013. Přesvědčíme se zda jsou levné letenky k dispozici v požadovaném termínu, popř. za přijatelnou cenu a klikneme na tlačítko “SELECT AND CONTINUE”. Přecházíme na stránku, kde vyplníme jména cestujících, v ideálním případě bez háčků a čárek.

Ach ty reklamy

Jméno (First name) i příjmení (Last name) pro kontrolu přejedeme pohledem a vybereme počet odbavených zavazadel. Pokud na cestu nepotřebujete půl šatní skříně a toaletní stolek, vše potřebné bez problému pojme příruční zavazadlo, které sebou vezmete na palubu letadla Ryanair. Pozor na políčko “Priority Boarding”,  která je placenou službou a umožňuje přednostní vstup do letadla s prioritním výběrem sedadla. Pokud vám na místě nesejde, o službu nemáte zájem a klikáte na “No”. V šedém poli vyberte u obou cestujících “Travel without Insure” a levné cestovní pojištění si případně sjednejte online u některé z českých pojišťoven.

Dostáváme se ke žlutým boxům. Box s názvem “Reserved Seating” můžeme nechat nezaškrtnuté, stejně tak “Sports Equipment /Musical Instruments / Infant Equipment a Special Assistance“. Nepotřebnou SMS zprávu v ceně 50 Kč za potvrzení rezervace letenky zrušíme volbouI do not wish to receive my reservation number and flight details by text”. TlačítkoImportantzaškrtneme a klikneme na “Continue”.

Opětovným odmítnutím nabídky cestovního pojištění ”No Thanks” přecházíme k nabídce doplňkových služeb Ryanair. O žádnou z nabízených služeb a produktů nemáme zájem. Proto vybereme vždy poslední možnost v nabídce (viz foto) a konečně se dostáváme k platbě samotné letenky.

Průvodce nákupem letenky Ryanair krok za krokem v obrázcích

Platba letenky Ryanair

Nejprve vyplníme svou kontaktní e-mailovou adresu. Po úspěšném dokončení platby na ni následně bude doručeno potvrzení o rezervaci letenek. Vyplníme své mobilní telefonní číslo. Do pole “Payment”  zadáme údaje ze své platební karty s adresou na kterou je platební karty vystavena a po kontrole klikneme na “PURCHASE NOW”. V případě úspěšného zpracování platby obrazovku zaplaví další nabídka reklam. Důležitou zprávou v okně je “status confirmed”, která potvrzuje úspěšný nákup letenky Ryanair. Za několik minut vám na zadanou e-mailovou adresu bude doručeno potvrzení s šestimístným rezervačním kódem, který je potřeba při online odbavení před samotným letem.

Letenky Ryanair Ostrava Londyn

Průvodce nákupem letenky Ryanair je u konce. Přejeme šťastnou cestu!

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter