easyJet: Praha – Řím na léto 1.914 Kč

levne letenky řím

Dolce Vita – Sladký život v Římě mohou okusit cestující z Prahy bez pachuti velkých výdajů za letenku. V letním letovém řádu bude na lince Praha – Řím létat hned půltucet dopravců. V konkurenčním boji o zákazníka má navrch britský easyJet, který nabízí zpáteční letenky do věčného města od 1.914 Kč. V ceně je zahrnut fixní administrativní poplatek easyJetu 330 Kč. Pokud poletíte do Říma například ve třech, poplatek se rozdělí a průměrná cena letenky klesne na konečných 1.694 Kč.

Praha  -> Řím s easyJet – Termíny za 1.914 Kč/os.

Červen: 7. – 11. / 18. – 23./ 20. – 23. /
Červenec: 15. – 18./ 22. – 25./ 23. – 27./
Srpen: 2. – 6./4. – 9./ 8. – 12./

>>>  Více než 1000 možností ubytování v centru Říma od 481 Kč/noc vybírejte na Booking.com  <<<

easyJet: Nejlevnější lowcost z Prahy do Říma – Přehled

->Rezervace a nákup letenek v češtině na www.easyjet.com/cs
->Letenky pod dva tisíce lze koupit na červen, červenec a srpen
->V ceně příruční zavazadlo bez váhového limitu v rozměrech 50x40x25cm
->Povinný online check-in easyJet spouští měsíc před odletem
->Na lince Praha – Řím létají také – ČSA, Alitalia, Smartwings, Vueling a Wizzair

Jízdenky na autobus z letiště kupte online

Centrum Říma je z autobusové zastávky na letišti dosažitelné za 50 minut. Zpáteční jízdenku na trase Fiumicino – Termini si kupte za €8 online na webu  Terravision. Zastávka Termini je přímo napojena na metro v Římě – konkrétně linky A a B. Rychlejší než autobusy Terravision je vlak Leonardo Express, který cestu z letiště na Termini zvládne za 1/2 hodiny. Dvacetiminutová úspora je ovšem vykoupena drahým jízdným. Jeden směr vás eventuálně bude stát €14, děti do 12 let v doprovodu rodiče cestují vlakem zdarma.

Jídlo a památky v Římě: Tipy jak ušetřit

Hned s první návštěvou Říma můžete šetřit jako pokročilí cestovatelé. Krom rezervace hotelu v akci zvažte pořízení Roma Pass. Slevová karta za €34/935 Kč návštěvníky Říma opravňuje k bezplatné návštěvě dvou vybraných muzeí nebo archeologických památek. Po dobu své platnosti (3 dny) funguje karta také jako jízdenka na metro, autobus a vlak v městském okruhu Říma. Investice do karty se vrátí pokud navštívíte dvě nejdražší památky v Římě – Koloseum a galerii Borghese.

Výběr restaurace v Římě vás může připravit nejen o podstatnou část rozpočtu na jídlo ale také o představu poctivé italské kuchyně. Pochybné nabídky na italské verzi Grouponu proto příliš nedoporučuji.  Namísto brouzdání po slevových portálech si na mapě vyhledejte vinárnu Freni e Frizioni.

Denně od 19:30 do 21:00 dostanete v tomto lokálu skleničku kvalitního Chardonnay za €5 k čemuž vám na stole přistanou místní “apperitivo” zdarma – chléb focaccia, těstovinový salát, frittata nebo sýry. Na cestě do Vatikánu nevynechejte pravou italskou zmrzlinu v Gelateria Del Teatro. Za tři kopečky zaplatíte jen €2!

easyJet Praha – Řím v létě
easyjet řím z prahy léto 2014

Levné letenky easyJet na nové lince Praha – Řím od 1.684 Kč/os. Čím více osob letí, tím je letenka levnější!

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter