Dlouhý přestup. Která letiště jsou NEJ?

nejlepsi letiste dlouhy prestup

Sedačky bez polstrování, okoralé bagety a dlouhé hodiny čekání na spoj před vámi. Přestup na letišti může být při cestě do cílové destinace k unudění. Trend delších přestupů navíc v posledních letech nepolevuje. Letečtí dopravci redukují počty letů, nasazují větší letadla a cestující tak na hodiny usazují do sterilního prostředí letištního terminálu.

Naštěstí se najdou letiště, která se snaží pasažérům jejich čekání před pokračováním cesty maximálně zpříjemnit. Představíme vám výběr osmi leteckých přístavů, kde z nudy nemusíte každých pět minut kontrolovat hodiny na informační tabuli.

NEJ 8 – Letiště na dlouhý přestup

Letiště Londýn Heathrow (LHR)

letiště londyn heathrow restaurace

Hlavní letiště v Londýně je oázou pro manažery, obchodníky a cestující se slabostí pro luxus. Terminál 5 je doslova stvořený pro všechny co rádi krátí čas při nákupech v bezcelní zóně. Mezi nájemníky terminálu patří také obchodní dům Harrods. Po bezpečnostní kontrole se ocitnete v nákupním ráji plném luxusního zboží a gurmánských specialit z celého světa.

Krabičkové jídlo v letadle nevoní každému. Londýnské letiště Heathrow je místem kde se před dlouhým letem dobře najíst. Na výběr máte více než 100 restaurací, přičemž při včasné rezervaci si můžete pochutnat i z menu podniku kuchařské celebrity Gordona Ramsayho – Plane Food. Na příští rok navíc provozovatelé nejvytíženějšího letiště světa plánují otevření nového terminálu s 52 obchody a 17 restauracemi.

Možností jak zabít čas na dlouhém přestupu nabízí Heathrow nespočet. Příjemnou možností přespání na letišti je zánovní 5* Sofitel London Heathrow, který je přímo napojen na terminál 5. Rezervace hotelu je možná na portálu Booking.com

Letiště Soul Incheon (ICN)

letiště incheon jizni korea

Jako na dovolené si budete připadat po výstupu z letadla na letišti v Jihokorejském Soulu. Letecký dopravní uzel Incheon je po právu považován za jedno z nejpůsobivějších letišť světa. Dlouhý přestup mohou cestující vyplnit sledováním nejnovějších trháků z Holywoodu v kině s kapacitou 240 diváků. Aktivní cestovatelé mohou otestovat svou formu v puttingu na 18-jamkovém golfovém hřišti nebo rozhýbat končetiny na umělém kluzišti.

Úkryt před letištním ruchem cestující najdou v sedmi tropických zahradách nebo kulturním centru se stálou expozicí korejského tradičního umění. Atmosféru podkresluje relaxační hudba. K “základním” službám letiště Incheon patří WiFi připojení a sprchy zdarma, masážní salóny nebo čistírna oblečení. Cestující, kteří se před pokračováním letu chtějí prospat, mohou využít nabídky 12-hodinového ubytování v Incheon Airport Transit Hotel. Při přestupu přes noc si pasažéři Korean Air mohou v příletové hale vyzvednout hotelový voucher a bezplatně se ubytovat v Hyatt Regency Hotel. 

Letiště Changi – Singapur (SIN)

singapur letiste

Ve výběru nejlepších letišť světa nesmí chybět Changi v Singapuru. Nejrušnějším letištěm v oblasti Jihovýchodní Asie ročně projde na 50 miliónů cestujících. Provozovatelé letiště v Singapuru tak chtějí udržet vysoko nastavenou laťku a být co nejlepšími “hostiteli”. V nabídce aktivit pro krácení dlouhé chvíle se Changi podobá letišti Incheon v Jižní Koreji. Kinosály se vstupem zdarma, tropická zahrada s motýli, střešní bazén v balinéském stylu – lákavý sumář letiště Changi, co říkáte?

Hračičkové a fanoušci moderních technologií si přestup v Singapuru také užijí. Součástí terminálu 2 je zábavní centrum plné cvakajících gamepadů herních konzol Xbox 360 nebo Playstation 3. Přísun informací zajišťuje 550 terminálů s internetovým připojením zdarma a 200 iPad stanic. Stylový odpočinek v soukromí nabízí 340 pokojů 5* letištního hotelu Crowne Plaza, který je přímo propojen s T3.

TIP: Pokud je váš přestup na Changi delší než 5 hodin, vydejte se na bezplatnou prohlídku města. Prohlídka Singapuru trvá 2 hodiny a výklad je v angličtině. Přihlášení je možné v informačním kiosku terminálů 2 a 3.

Letiště Hong Kong (HKG)

Třetím asijským letištěm, které po přestupu budete opouštět s úsměvem na tváři je Hong Kong. Letecká tepna Asie disponuje veškerým vybavením pro potěchu cestujících na transferu. Profi 9-jamkové golfové hřiště, iSports virtuální sportovní simulátory nebo první 3D IMAX letištní kinosál na světě. Když vás během čekání v Hong Kongu přepadne hlad, je z čeho vybírat. Příkladem kvality je bistro Hung´s Delicacies, které již třetím rokem obhajuje prestižní Michelinskou hvězdu.

Hotel na letišti:  Nemusíte udělat ani krok z letiště, aby jste si dopřáli odpočinek v soukromí. Pětihvězdičkový Regal Airport Hotel, který je součástí terminálu 1 byl dva roky po sobě oceněn jako nejlepší letištní hotel roku SKYTRAX.

Letiště Mnichov – Franz Josef Strauss (MUC)

I po nedávné modernizaci má letiště v Praze v porovnání s ostatními stále co dohánět. Příkladem může být nedaleký Mnichov v Německu, ze kterého létá stále početnější skupina cestovatelů z České republiky. Letiště v srdci Bavorska je rájem všech pivařů. Tradiční litrový “tuplák” tu dostanete na každém rohu. Krom hospůdek v tradičním německém dekoru můžete navštívit také unikátní letištní pivovar Airbräu. Pro ochutnávku piva doporučujeme pivní zahrádku (Biergarten) s lavičkami a spoustou zeleně.

Letiště Amsterdam Schiphol (AMS)

Jedinečnou možnost vysvobození z cestovního stresu nabízí letiště v Amsterdamu. Díla holandských mistrů – Jana Steena a Ferdinanda Bola jsou k vidění v jediné letištní galerii na světě. Obrazy v Rijksmuseum můžete obdivovat bez poplatku. Před pokračováním cesty můžete uklidnit svou mysl v knihovně, která je rovněž světovým unikátem. Vedle klasických tištěných knih můžete sáhnout i po elektronické verzi a číst v jednom z 29 nabízených jazyků. Letiště Schiphol nabízí také speciální prostor “Silence centre” pro meditaci. V roce 2015 bude součástí letiště pětihvězdičkový hotel Hilton.

Letiště Dubaj (DXB)

Obrovský cestovní boom zažívá letiště v Dubaji. Teprve v lednu 2013 byla otevřena nová letištní hala a další už je ve výstavbě. Podle plánů by měl největší letecký přístav Arabského světa v roce 2018 ročně odbavit až 90 miliónů pasažérů.  Letiště v Dubaji neohromuje pouze čísly. Největší duty-free obchod na světě, obrovské venkovní zahrady nebo prodejní stánky s pravými zlatými cihlami. V závislosti na dostupnosti letů se přestup v Dubaji může protáhnout na celý den. Při mezipřistání delším než 8 hodin je cestujícím národního dopravce Emirates nabídnuto bezplatné ubytování s občerstvením v letištním hotelu – Dubai International Terminal

Letiště San Francisco (SFO)

Jediným letištěm na americkém kontinentu, které si zaslouží místo v našem výběru nejlepších letišť při dlouhém mezipřistání je San Francisco v Kalifornii. Oproti zastaralým a fádním americkým “aeroportům” je San Francisco anomálií. Akvárium, prostor pro děti s tématickými výstavami, letištní muzeum nebo nově otevřený sál pro cvičení jógy. Letiště ve městě s ikonickým mostem Golden Gate nabízí dostatek možností jak se před opětovným nástupem do letadla zabavit.

TIP: Vinařům doporučujeme degustaci místních vín z Napa Valley ve vinárně “Vino Volo”.

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter